English ??????? Deutsch Lietuviškai
           Į titulinį puslapį
 
Meniu2

Jaunimo g. 8, LT-40128, Kupiškis
Tel.: (8-459) 35080; Faksas: (8-459) 35355
El.paštas direktorius@ktvm.kupiskis.lm.lt 
                
mokdalis@ktvm.kupiskis.lm.lt


 
 
 

 

MOKYKLOS ISTORIJA

MOKYKLOS ISTORIJA

Mokykla įkurta 1990 m. kovo 20 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro V.Knašio įsakymu dėl Kupiškio žemės ūkio mokyklos įsteigimo. Jame teigiama, kad mokykla steigiama siekiant geriau aprūpinti ūkius ir žemės ūkio organizacijas kvalifikuotais darbininkais. Tuo pačiu įsakymu mokyklos direktoriumi paskirtas Bronislavas Rimkus, kuris jai vadovavo iki 2009 m. liepos 1 d..

Nuo 2009 m. liepos 2 dienos Mokyklai vadovauja direktorė Lina Kaušakienė

Šiuo įsakymu buvo nustatyta rengti rajono ūkiams reikalingiausių profesijų darbininkus: traktorininkus - mašinistus, kaimo statybos meistrus, gyvulininkystės operatorius, žemės ūkio mechanizatorius, namų ūkio meistrus, jaunuosius ūkininkus, namų ūkio ekonomes.

Mokykla statyta blokados laikais, kai ypač stigo statybinių medžiagų ir lėšų. Pastatytas 450 vietų mokomasis pastatas, mokomosios - gamybinės dirbtuvės, du bendrabučiai po 200 vietų, 45 butų gyvenamasis namas, automobilių ir traktorių šildomi garažai, 60 vietų pastogė žemės ūkio technikai laikyti, autodromas, traktodromas, mašinų plovykla, stadionas, sporto aikštelės. Visus kabinetus ir laboratorijas bei kitas patalpas reikėjo aprūpinti inventoriumi, vaizdinėmis ir mokymo priemonėmis. Kuriant mokyklos materialinę bazę pirmais mokyklos darbo metais ypatingai daug dirbo pirmieji darbuotojai ir mokiniai.

Bėgant metams, mokykla pasikeitė ir tapo šiuolaikiška, turinti gerą įvaizdį moksleivių tėvų ir jaunimo tarpe. Nuo 2001 metų mokykla vadinasi "Kupiškio technologijos ir verslo mokykla". Atsižvelgdama į naujas ekonomines sąlygas, darbo rinkos poreikius, jaunimo ir tėvų norus, mokykla ruošia tik darbo rinkoje paklausą turinčius kvalifikuotus darbininkus. Dabar galima įsigyti padavėjo ir barmeno, viešbučio darbuotojo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, apdailininko (statybininko),  kompiuterio ir organizacinės technikos operatoriaus, staliaus, apskaitininko - kasininko, technikos šaltkalvio remontininko ir virėjo specialybės.

Sėkmingai vyksta mokinių komplektavimas. Kasmet į mokyklą priimama 150 ir daugiau moksleivių. 2011 - 2012 m.m. mokykloje mokosi 442 mokiniai.  Mokydamiesi profesijos, mokiniai įgyja pasirinktą specialybę ir vidurinį išsilavinimą, taip pat išmoksta vieną iš užsienio kalbų, ekonomikos ir verslumo pagrindų, kurti ir vystyti verslą, dirbti kompiuteriu, norintys įgyja traktorininko pažymėjimus. Per 20 metų mokyklą baigė 1622 mokiniai. Sėkmingai didžioji dauguma iš jų įsidarbino. Mūsų mokyklos absolventų įgytas teorines žinias ir praktinius įgūdžius gerai įvertina kvalifikacijos egzamino komisijos ir darbdaviai.

Atsižvelgiant į gyventojų ir darbo rinkos poreikius, nuolat organizuojami suaugusiųjų gyventojų perkvalifikavimo, kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai.

Mokykloje veikia: nuotolinių studijų centras, regioninis žemdirbių tęstinio profesinio mokymo centras,  LITNET ryšio centras, gamtosauginė mokykla.

1991 m., siekiant sudaryti tinkamas sąlygas moksleivių praktiniam mokymui, įkuriamas mokomasis ūkis, kuriame auginami miežiai, bulvės, avižos, raudonieji dobilai, kviečiai ir kitos kultūros.

10 ha ekologiniame sklype auginamos ekologiškai švarios daržovės, javai, daugiametės žolės ir vaistiniai augalai.

1995-1996 m. savo jėgomis ir lėšomis įkurta mokyklos mokomoji ferma su visais pagalbiniais pastatais. Šiuo metu auginami netradiciniai gyvūnai ir paukščiai.

Daug dėmesio skiriama aplinkos tvarkymui, jaukiai ir gražiai poilsio zonai. Mokomojo komplekso teritorijoje įkurtas 3,74 ha parkas ir 1,4 ha sodas.

Mokykloje ne tik nuolat vyksta kokybiškas ugdymo procesas, gražinama aplinka, vykdomas gamybinis ir ūkinis darbas, bet ir labai didelis dėmesys skiriamas žmogaus sielai, vidiniam pasauliui, asmenybės formavimui, grožio pajautimui, kultūrai. Mūsų mokykloje vyksta įdomus ir spalvingas kultūrinis gyvenimas. beveik per 20 mokyklos darbo metų susiklostė gražios tradicijos. Kasmet organizuojama: Rudens gėrybių paroda - mugė, Moksleivių ir darbuotojų kūrybinių darbų paroda, Sporto šventės, Šokių maratonas, Pirmakursių krikštynos, Šauniausio kiekvienos specialybės moksleivio rinkimai ir kiti renginiai.

VIZIJA – Kupiškio technologijos ir verslo mokykla – tai besimokanti mokykla, turinti modernią infrastruktūrą, teikianti  kokybišką išsilavinimą pagal pagrindinio ugdymo II dalies ir akredituotą vidurinio ugdymo programą bei profesinio mokymo programas, paruošianti specialistą, gebantį integruotis į besikeičiančią visuomenę ir dinamišką Lietuvos bei ES darbo rinką.

MISIJA – mokykla ugdo mokinio profesines ir bendrąsias kompetencijas, būtinas tolimesniam mokymuisi ir padedančias siekti profesinės karjeros bei kurti gerovę, ugdymą grindžia žmogiškosiomis vertybėmis, skatina siekti pasirinktų tikslų ir atsakingai kurti  savo gyvenimą.

VERTYBĖS – kūrybiškumas, atsakomybė, bendradarbiavimas

FILOSOFIJA – visada išlieka galimybė tobulėti

© Kupiškio technologijos ir verslo mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.